Jak zrobić zdjęcia nieruchomości na sprzedaż lub wynajem?

Zdjęcia nieruchomości, którą chcemy sprzedać lub wynająć, to jeden z najważniejszych czynników, który wpływa na podjęcie decyzji o kupnie czy wynajmie przez zainteresowaną osobę. To właśnie zdjęcia zachęcają najbardziej do kupna nieruchomości w Warszawie.

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Zdjęcia nieruchomości, którą chcemy sprzedać lub wynająć, to jeden z najważniejszych czynników, który wpływa na podjęcie decyzji o kupnie czy wynajmie przez zainteresowaną osobę. To właśnie zdjęcia zachęcają najbardziej do kupna nieruchomości w Warszawie. Muszą być one wykonane jak najlepiej, tak aby osoba zainteresowana zapamiętała nieruchomość jako schludną, utrzymaną w dobrym stanie. Z artykułu dowiesz się, na co należy zwrócić uwagę podczas organizowania sesji zdjęciowej swojej nieruchmości.

 Czystość w mieszkaniu

To podstawa. Mieszkanie musi być posprzątane oraz pozbawione wszelkich zbędnych rzeczy na półkach, szafkach, stołach, podłodze etc. Źle wyglądają pozostawione kosmetyki na wannie, otwarta deska od toalety lub kosz z brudną bielizną na widoku. Im mniej rzeczy – tym lepiej, a umyte blaty i okna będą pięknie odbijały światło na zdjęciach.

Światło

Najlepszym rozwiązaniem do zdjęć jest światło naturalne, dlatego idealnie jest robić zdjęcia za dnia z rozchylonymi zasłonami okien. Jeśli natomiast jest to niemożliwe, a nieruchomość jest słabo doświetlona, należy włączyć jak największą ilość lamp i doświetlić ją “ręcznie”. Jasne zdjęcia wyglądają bardzo profesjonalnie.

Aparat

Jeśli wykonujesz zdjęcia telefonem, pamiętaj o włączeniu w ustawieniach siatki. Pozwala ona na zauważenie symetrii pomieszczenia oraz ustawienie odpowiedniego kąta tak, aby zdjęcie było idealnie poziome. Kolejną radą jest robienie zdjęć tylko w poziomie, ponieważ pionowe wyglądają źle na wszystkich portalach ogłoszeniowych.

Perspektywa

Zdjęcia bardzo dobrze wyglądają, jeśli są wykonywane w trybie obiektywu szerokokątnego. Nadaje to przestrzeni oraz wprowadza efekt rozjaśnienia pomieszczenia. Jeśli nie posiadasz takiego trybu, pamiętaj o tym, by na zdjęciu uchwycić jednocześnie podłogę oraz sufit. Spowoduje to realne odzwierciedlenie pokoju.